Filozofią Riekera zawsze było oferowanie nie tylko dobrego produktu, ale także tego, co najlepsze można kupić i co jest trendy. Firma produkuje wysokiej jakości produkty, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także odpowiadają stylowi życia i sytuacjom życiowym użytkownika.

Dziś na rynku opartym na stylu życia Rieker bardzo szybko reaguje na nowe trendy w modzie, które szczególnie lubią osoby, które cenią komfort i wygodę.

Jednocześnie Rieker przywiązuje wagę do odpowiedniej funkcjonalności w życiu codziennym ( dzięki elastycznym spodom jak i wymiękczonym wkładkom, w większości butów), dzięki czemu użytkownik czuje się dobrze przez cały dzień. Marka Rieker osiągnęła status kultowy dla konsumentów, którzy chcą dobrze wyglądać, a jednocześnie szukają funkcjonalności, która naprawdę przyniesie im korzyści w życiu codziennym.

Funkcje specjalne:

  1. Minimalna waga
  2. Maksymalna elastyczność (mówimy o „odczuciu boso”)
  3. Dopasowanie, które oferuje przestrzeń, w której objętość stóp zwiększa się w ciągu dnia.
  4. Optymalna amortyzacja na różnych powierzchniach

Buty Rieker mają inne właściwości niż buty sportowe, które zostały zaprojektowane i zaprojektowane z myślą o krótkotrwałej wysokiej wydajności. Wydajność butów Rieker nie zależy od tego, jak szybko biegniesz ani jak wysoko skaczesz, ale od tego, jak dobrze się czujesz w życiu codziennym.